IV Aidu veematk TULEMUSED

IV Aidu veematk toimus 13. augustil 2016. 10 ja 20 kilomeetri distantsidel.

Kokku oli stardis 27 alust 38 osalejaga

Tulemused 10 km

Tulemused 20 km

Suur tänu kõigile osalejatele!

Kohtumiseni V Aidu veematkal 2016. suvel!

Veespordikeskuse ehituspäevik

Algus: 19.juuli 2012.a alustas katendiekskavaator EŚ 10/70 nimega "Aidu Kajakas" esimesed kopatäied tulevase Aidu sõudekanali süvendist. Hiljem liitus temaga ka teine samasugune "hiiglane" nimega "Tark Öökull". Ees ootas üle 5 miljoni kuupmeetri pinnase ümbertõstmine, et valmiks 2,3 km pikkune ning 162 m laiune sõudekanali süvend - esimene sõudmise nõuetele vastav tehiskanal Balti- ja Põhjamaades.
Fotod: Ants Vannus

August 2012: Juba kuu aega on suured karjäärimasinad müttanud sõudekanalidi süvendit kaevates. Sihtasutuse nõukogu liikmed, partnerid ning ajakirjanduse esindajad tutvuvad, kuidas on tööd edenenud. Karjääri minnes võetakse kaasa labidad, et kaevetöödele ise kaasa aidata. Inimene vs. masinad on tulemus selline: kui 10 inimest töötaks ööpäevaringselt, puhkamata, söömata, joomata, siis kuluks neil Aidu sõudekanalis üvendi kaevamiseks 200 aastata ja seda eeldusel, et nad suudaksid iga labidatäie visata ca 100 m kaugusele. 2 katendiekskavaatorit peaks selle tööga toime tulema, pisut rohkem kui aastaga. Vee välja pumpamine karjäärist on lõpetatud ning looduslik veetase hakkab tasapisi taastuma, hetkel on veetase 20 m üle merepinna, prognooside järgi tõuseb vesi kuni 42 m üle merepinna.

"Suletud Aidu karjääri rajatakse veespordikeskust" ERR uudised 29.08.2013.a

Oktoober 2012: maa pealt vaadates on sõudekanali kuju veel raske hoomata, aga lennuki pealt tehtud pildid näitavad, et stardiala on oma kuju saanud ning edasine tööjärg ootab ees.

Foto: Eesti Energia

 

Aidusse tulevad rahvusvahelised spordiüritused

 

Peagi tegutseb Ida-Virumaal kõrgtasemel veespordivõimalusi ning ainulaadseid aktiivseid külastuselamusi pakkuv Aidu Veemaa. Tegemist on tehismaastikule endise põlevkivikarjääri alale rajatud unikaalse külastusatraktsiooniga, mis sobib nii tipptasemel rahvusvaheliste spordiürituste läbiviimiseks kui ka seiklushuvilistele aktiivseks puhkamiseks.

Maailmas on vähe kohti, kus niivõrd eredal kujul toimiksid sümbioosis maa ja vesi, tööstus ja loodus, sport ja kultuur, minevik ja olevik. Aidus on see kõik peagi võimalik.